Sohbet Girişi

Farkı Sürüm İle Bağlan

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, sohbet sitelerinin içinde bulunan her bir kanala verilen isimdir. Bu odalar genellikle konularını şehir ve hobilerden alırlar. Örnek verilecek olursa; yazmak, okuma ve resim çizmek gibi oda isimleri bulunabilmektedir. Kullanıcılar sohbet sitelerine giriş yaparak, kendisine uygun bir oda seçer ve o odanın içerisinde grup halinde ya da 2 kişi olarak sohbet edip arkadaşlık kurarlar. Bu sohbet konularını da oda isimleri belirler.

Tokat Sohbet Odaları

Tokat Sohbet Odaları

Tokat Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Tokatlı kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Tokat Sohbet Odaları içerisinde sadece Tokatlı kullanıcılar değil.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yaparak kendilerine Tokatlı arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden Tokat Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Tokat Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayan kullanıcı yoğunluğu ise Tokat iline sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Tokat Sohbet Odaları içerisinde ki Tokatlı kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Tokat Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Tokatlı bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Tokat Sohbet Odaları içerisinde Tokatlı kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Tokat Chat Siteleri

İlimiz Hakkında

Tokat eski adıyla Bizans dönemi adıyla Komana, Yunanca Τοκάτ, İran dönemi adıyla Kah-Cun, Selçuklu Devleti döneminde Dar Ün-Nusret, Moğollar döneminde Sobaru adlarıyla da bilinir. Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde yer alan ili. Kuzeyde Samsun, kuzeydoğuda Ordu, doğu ve güneyde Sivas, güneybatıda Yozgat ve batıda Amasya illeriyle komşudur. İlçelerinden Yeşilyurt ve Sulusaray İç Anadolu Bölgesinde kalır.

1943 yılında Erbaa, 1944’te Artova ve Turhal, 1954 yılında Almus, 1987 yılında Pazar ve Yeşilyurt, 1990 yılında ise Sulusaray ve Başçiftlik ilçeleri kurulmuştur. Şubat 2021 TÜİK verilerine göre merkez ilçeyle beraber 12 ilçe, 37 belediye ile bu belediyelerde 315 mahalle ve ayrıca 613 köy vardır. İl merkezinin denizden yüksekliği 630 m.’dir.

Etimoloji

Bizanslı coğrafyacı İeroklis Sinekdimos MS 6. yüzyılda Kapadokya’da Eudokia adlı bir kent yer aldığını bildirmiştir. Evliya Çelebi kentin adını Türkçe etimolojiyle arpası bol olduğu için atların doymasına karşılık Tok-at, Osmanlı tarihçisi. İsmail Hakkı Uzunçarşılı “surlu şehir” manasına gelendir. Toh-kat olarak açıklamış, Özhan Öztürk ise Pontus adlı çalışmasında Avesta’da “ülke, şatraplık” anlamına gelen ve ilk olarak MÖ 6. yüzyılda Ahameniş İmparatorluğu döneminde Kapadokya için kullanılan “Dahyu” kelimesinin Rum ağzında bozulmuş formu “Dokeia” kelimesinin zamanla Tokat’a dönüştüğünü iddia etmiştir.

Tokat Sohbet Odaları Mobil

Tokat Sohbet Odaları Mobil başlığı ise sizlerin sohbet odaları içerisine akıllı cep telefonları ile girebileceğinizi çağrıştırmak amaçlı yazılmıştır.

Mobil sohbet odaları ve mobil chat odaları olarak bildiğiniz odalar aslında bilgisayarlar ile girdiğiniz odaların aynısı olmaktadır. Lakin bilgisayarlar ile girdiğiniz sohbet odaları içerisine mobil olarak da girebileceğinizi bilmenizi isteriz. Kullanıcılarımızın bir çoğu farklı sansalar da içerisine girdiğiniz odalar, kullanıcılar aynı olacaktır. Mobil sohbet odaları kullanıcıların ceplerine kadar girerek talebi çoğaltmak amaçlı yapılmıştır.

Tokat sohbet odaları içerisine de mobil cihazlarınız ile bağlanabilir, içerisinde mobil sohbet ve mobil chat yaparak kendinize yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Tokat Sohbet Odaları

Tokat Sohbet Odaları

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?