Sohbet Girişi

Farkı Sürüm İle Bağlan

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, sohbet sitelerinin içinde bulunan her bir kanala verilen isimdir. Bu odalar genellikle konularını şehir ve hobilerden alırlar. Örnek verilecek olursa; yazmak, okuma ve resim çizmek gibi oda isimleri bulunabilmektedir. Kullanıcılar sohbet sitelerine giriş yaparak, kendisine uygun bir oda seçer ve o odanın içerisinde grup halinde ya da 2 kişi olarak sohbet edip arkadaşlık kurarlar. Bu sohbet konularını da oda isimleri belirler.

Adıyaman Sohbet Odaları

Adıyaman Sohbet Odaları

Adıyaman Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Adıyamanlı kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Adıyaman Sohbet Odaları içerisinde sadece Adıyamanlı kullanıcılar değil.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yaparak kendilerine Adıyamanlı arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden Adıyaman Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Adıyaman Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayan kullanıcı yoğunluğu ise Adıyaman iline sınır ve yakın illerden olmaktadır. BizdeSohbet Odaları içerisine ücretsiz bedava girerek gerçek sohbet siteleri farkını yaşayabilirsiniz.

Adıyaman Sohbet Odaları içerisinde ki Adıyamanlı kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Adıyaman Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Adıyamanlı bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Adıyaman Sohbet Odaları içerisinde Adıyamanlı kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim. BizdeSohbet sloganımız ile tanınıyoruz.

Adıyaman Chat Siteleri

İlimiz Hakkında

Adıyaman, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir ilidir. İdari merkezi Adıyaman şehridir. İl nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu 2021 verilerine göre 632.459’dur. Bu nüfusun %86,51’i şehirlerde yaşamaktadır. İl sınırları içerisinde 1 üniversite bulunmaktadır; Adıyaman Üniversitesi. İlin yüz ölçümü 7337 m²’dir. İlde km²’ye 85 kişi düşmektedir. (Bu sayı merkez ilçede 168’dir.) İl merkezinin denizden yüksekliği: 701 m.’dir. 2020 yılında TÜİK verilerine göre merkez ilçeyle beraber 9 İlçe, 23 belediye, bu belediyelerde 173 mahalle ve ayrıca 453 köyü vardır.

Coğrafyası

Adıyaman ilinin büyük bölümü Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer almaktadır. Kuzeyde bulunan Çelikhan ile Gerger ilçelerinin bir kısmı Doğu Anadolu Bölgesinde, batıda bulunan Gölbaşı ile Besni ilçesinin bir kısmı da Akdeniz Bölgesi içerisinde yer almaktadır. İlin büyüklüğü 7.644 km² dir. Adıyaman şehrinin merkez olduğu Adıyaman ili; kuzeyde Malatya, kuzeydoğuda Diyarbakır, doğu ve güneyde Şanlıurfa, güneybatıda Gaziantep ve batıda Kahramanmaraş illeri ile komşudur.

İldeki belli başlı dağlar; Akdağ (2551 m), Dibek (2549 m), Tucak-Ulubaba (2530 m), Gördük (2206 m), Nemrut (2150 m), Bozdağ (1200 m) ve Karadağ (1115 m)’dır. İlin kuzeyinde, Toroslar’ın uzantısı olan Malatya dağları yer almaktadır. Güneye doğru yükseklikler azalmakta ve ovalık alanlar görülür. Çelikhan, Tut ve Gerger ilçelerinin tamamına yakını dağlıktır. Merkez, Besni ve Kahta ilçelerinin kuzey kesimleri dağlık, güney kesimleri ova şeklindedir. Samsat ilçesi ise ilin en düşük arazilerine sahiptir. İlin önemli ovaları; Kahta, Çakırhöyük (Keysun), İnekli ve Pınarbaşı ovalarıdır.

Adıyaman Sohbet Odaları

Adıyaman Sohbet Odaları

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?