Sohbet Girişi

Farkı Sürüm İle Bağlan

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, sohbet sitelerinin içinde bulunan her bir kanala verilen isimdir. Bu odalar genellikle konularını şehir ve hobilerden alırlar. Örnek verilecek olursa; yazmak, okuma ve resim çizmek gibi oda isimleri bulunabilmektedir. Kullanıcılar sohbet sitelerine giriş yaparak, kendisine uygun bir oda seçer ve o odanın içerisinde grup halinde ya da 2 kişi olarak sohbet edip arkadaşlık kurarlar. Bu sohbet konularını da oda isimleri belirler.

Zonguldak Sohbet Odaları

Zonguldak Sohbet Odaları

Zonguldak Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Zonguldaklı kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Zonguldak Sohbet Odaları içerisinde sadece Zonguldaklı kullanıcılar değil.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yaparak kendilerine Zonguldaklı arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden Zonguldak Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Zonguldak Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayan kullanıcı yoğunluğu ise Zonguldak iline sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Zonguldak Sohbet Odaları içerisinde ki Zonguldaklı kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Zonguldak Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Zonguldaklı bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Zonguldak Sohbet Odaları içerisinde Zonguldaklı kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Zonguldak Chat Siteleri

İlimiz Hakkında

Zonguldak, Türkiye’nin ili. Karadeniz kıyısında bulunan il, özellikle limanıyla Türkiye’nin Karadeniz ülkeleriyle arasındaki deniz ticaretinde önemli bir yere sahiptir. Ayrıca Türkiye’nin en zengin taş kömürü madenlerini barındırır. Fakat son dönemlerde gelirini tek yön olan taş kömüründen kazanması sebebiyle şehir her geçen gün gerilemektedir. 1995 yılında Karabük’ün il olması sebebiyle sanayi yönünden geri düşmesi şehirden dışarı göçü hızlandırmıştır. Geçmişte madenler sebebiyle çok fazla işçi göçü alan ve uzun yıllar Türkiye topraklarına ekonomik olarak çok fayda sağlayan Zonguldak günümüzde azalan nüfusu ile eski günlerini aramaktadır.

Eğitimi

İl genelinde 10 anaokulu, 324 ilköğretim okulu, 59 genel – mesleki lise olmak üzere toplam 389 okulda eğitim ve öğretim yapılmaktadır. Bülent Ecevit Üniversitesi; Tıp Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ereğli Eğitim Fakültesi olmak üzere 5 fakülte, 3 enstitü, 2 yüksek okul, 6 meslek yüksek okulu, 1 devlet konservatuvarından oluşmaktadır. Üniversite bünyesinde 32 profesör, 32 doçent, 259 yardımcı doçent, 106 öğretim görevlisi, 43 okutman, 256 araştırma görevlisi, 8 uzman olmak üzere toplam 736 akademik personel görev yapmaktadır.

Zonguldak Sohbet Siteleri

İlimizin Mutfağı

Yöre mutfağında ağırlık unlu (buğday ve mısır unu) mamullerden yapılan yemek türlerindendir. Zonguldak ormanlarında belki dünyanın en lezzetli kestanesi kuzu kestanesi yetişmekte olup, mevsiminde toplanan kestane suda haşlanarak tuzlama bütün olarak fırında kavrulur. Kavrulmasıyla kavşak, çizilerek ateşte pişirilmesiyle kebap (kömme) biçiminde değerlendirildiği gibi kurutularak da saklanır. Türkiye’de sadece Kdz.Ereğli’de yetişen Osmanlı Çileği, orman altı bitki örtüsü içinde yer alan dağ çiçeği, kızılcık (kiren), kuşburnu, böğürtlen, fesleğen, nane, defne, karayemiş, ahlat yöre mutfağında değişik kullanma biçimlerinde değerlendirilmektedir.

Zonguldak Sohbet Odaları

Zonguldak Sohbet Odaları

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?