Sohbet Girişi

Farkı Sürüm İle Bağlan

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, sohbet sitelerinin içinde bulunan her bir kanala verilen isimdir. Bu odalar genellikle konularını şehir ve hobilerden alırlar. Örnek verilecek olursa; yazmak, okuma ve resim çizmek gibi oda isimleri bulunabilmektedir. Kullanıcılar sohbet sitelerine giriş yaparak, kendisine uygun bir oda seçer ve o odanın içerisinde grup halinde ya da 2 kişi olarak sohbet edip arkadaşlık kurarlar. Bu sohbet konularını da oda isimleri belirler.

Mardin Sohbet Odaları

Mardin Sohbet Odaları

Mardin Sohbet Odaları başlıklı makalemde siz değerli kullanıcılarımıza ilimiz için özel olarak açılmıştır. Sohbet Odaları ve dahası Mardin ilimiz hakkında bilgiler vereceğim.

Mardin Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Mardinli kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Mardin Sohbet Odaları içerisinde sadece Mardinli kullanıcılar değil.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yaparak kendilerine Mardinli arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden Mardin Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Mardin Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayan kullanıcı yoğunluğu ise Mardin iline sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Mardin Sohbet Odaları içerisinde ki Mardinli kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Mardin Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Mardinli bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Mardin Sohbet Odaları içerisinde Mardinli kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Mardin Chat Siteleri

İlimiz Hakkında

Mardin (Arapça: ماردين, Kürtçe: Mêrdîn, Süryanice: ܡܪܕܐ), Türkiye’nin büyük şehir statüsüne giren bir ili ve en kalabalık yirmi altıncı şehridir. 2020 Yılı TUİK verilerine göre nüfusu 854.716’dir. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Dicle Bölümünde yer alır. Suriye ile sınır komşusudur.

Şehirde uluslararası kuruluşlarca kültür mirası kabul edilmiş, koruma altına alınmış tarihi yapılar mevcuttur. Mardin farklı dini inanışlar paralelinde, sanatsal açıdan da tarihi değeri olan camiler, türbeler, kiliseler, manastır ve benzeri dini eserler barındırmaktadır. Mardin, İpek Yolu güzergahında olup, ilde beş han ve bir kervansaray mevcuttur.

Köken Bilimi

Mardin adı Arapça kaynaklarda Mâridîn, Süryanice kaynaklarda Marde olarak geçmektedir. Kelimenin kökeni hakkında farklı görüşler bulunmaktadır. Bazı görüşlere göre Mardin kelimesi, savaşçı bir kavim olan ve Ardeşir tarafından 3. yüzyılda buraya yerleştirilen Mardeler’den gelmektedir. Bazı görüşlere göre de “Kaleler” anlamına gelen Merdin’den gelmektedir. Günümüzde kullanılan adı, Arapça kaynaklarda geçen Mâridîn’den gelmiştir.

Mobil Mardin Sohbet Odaları

İl genelinde karasal iklim özellikleri görülmektedir. Kış ayları soğuk geçmektedir. Yaz aylarında güneyden gelen çöl iklimi etkisi altında olduğu için kurak geçer. Ölçülen en yüksek sıcaklık 42,5 °C’dir (31 Temmuz 2000). İlde ayrıca Türkiye sıcaklık rekoru kırılmıştır (48,8 °C Mardin, Kızıltepe). İlde ölçülen en düşük sıcaklık -14,0 °C’dir (22 Şubat 1985). Ayrıca bölge ilkbahar yaz gibi çöllerden gelen toz taşınımı etkisi altına girer. Derik, Nusaybin ve Savur ilçelerinde Akdeniz iklimi özellikleri de görülür. Ortalama en yüksek sıcaklık 34,9 °C ile temmuz ayında, ortalama en düşük sıcaklık 0.5 °C ile ocak ayında görülür.

Mardin Sohbet Odaları

Mardin Sohbet Odaları

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?