Sohbet Girişi

Farkı Sürüm İle Bağlan

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, sohbet sitelerinin içinde bulunan her bir kanala verilen isimdir. Bu odalar genellikle konularını şehir ve hobilerden alırlar. Örnek verilecek olursa; yazmak, okuma ve resim çizmek gibi oda isimleri bulunabilmektedir. Kullanıcılar sohbet sitelerine giriş yaparak, kendisine uygun bir oda seçer ve o odanın içerisinde grup halinde ya da 2 kişi olarak sohbet edip arkadaşlık kurarlar. Bu sohbet konularını da oda isimleri belirler.

Hatay Sohbet Odaları

Hatay Sohbet Odaları

Hatay Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Hatay Sohbet Odaları içerisinde sadece Hataylı kullanıcılar değil.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yaparak kendilerine Hataylı arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden Hatay Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Hatay Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayan kullanıcı yoğunluğu ise Hatay iline sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Hatay Sohbet Odaları içerisinde ki Hataylı kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Hatay Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Hataylı bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Hatay Sohbet Odaları içerisinde Hataylı kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Hatay Hakkında

Etimolojisi

Hatay, 1930’larda ortaya atılmış bir yer adıdır. Osmanlı döneminde bugünkü Hatay’ın kapsadığı topraklar İskenderun ve / veya Antakya olarak adlandırılıyordu. Nitekim Osmanlı döneminde bu bölge Halep Eyaleti’ne bağlı bir sancak idi. Fransa ile Suriye arasında Eylül 1936’da imzalanan anlaşmada da “Sandjak d’Alexandretta (İskenderun sancağı) veya “Liwaa el İskenderuna” (İskenderun livası) geçer.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıllarında İskenderun ve Antakya Türkiye’nin sınırları dışında kalıyordu (bak. Hatay Sorunu). Bu iki bölgelerin kaderinin belirleneceği sırada TBMM’de Siirt mebusu olarak bulunan İsmail Müştak Mayakon, 10 Ekim 1936’da Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan “Tarihten Bir Yaprak” adlı makalesinde, Çin’in kuzeyinden gelen ve “Hatay Türkleri” olarak anılan Türklerin daha sonra buraya yerleştiği, bundan dolayı da bu yörenin Hatay olarak adlandırılması gerektiğini yazmıştır.

Bu yazının ardından önce Türk basınında Hatay adı kullanılmış, daha sonra Türkiye’ye katılan bu bölgeye resmen Hatay adı verilmişti. Nitekim 1940 genel nüfus sayımında bölge “Hatay vilayeti” olarak yer almıştır. Adının Hitit prensliklerinin kurduğu Hattena Krallığı’ndan geldiği ve yöreye bu adı 1936’da Atatürk’ün verdiği de ileri sürülmüştür.

Hatay Sohbet Odaları üyelik ister mi?

Hatay Sohbet Odaları içerisine bağlanarak Sohbet Chat yapmak ve kendinize yeni Eğlence yeni Ortam edinmek için herhangi bir üyelik, kayıt zorunluluğu yoktur. Sohbet Odaları içerisine üyelik yapmadan, kayıt olmadan tamamen şifresiz bir şekilde bağlanarak, Sohbet‘in doruklarına çıkabilirsiniz.

Hatay Sohbet Odaları

Hatay Sohbet Odaları

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?