Sohbet Girişi

Farkı Sürüm İle Bağlan

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, sohbet sitelerinin içinde bulunan her bir kanala verilen isimdir. Bu odalar genellikle konularını şehir ve hobilerden alırlar. Örnek verilecek olursa; yazmak, okuma ve resim çizmek gibi oda isimleri bulunabilmektedir. Kullanıcılar sohbet sitelerine giriş yaparak, kendisine uygun bir oda seçer ve o odanın içerisinde grup halinde ya da 2 kişi olarak sohbet edip arkadaşlık kurarlar. Bu sohbet konularını da oda isimleri belirler.

Aydın Sohbet Odaları

Aydın Sohbet Odaları

Aydın Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Aydınlı kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Aydın Sohbet Odaları içerisinde sadece Aydınlı kullanıcılar değil.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yaparak kendilerine Aydınlı arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden Aydın Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Aydın Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayan kullanıcı yoğunluğu ise Aydın iline sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Aydın Sohbet Odaları içerisinde ki Aydınlı kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Aydın Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Aydınlı bay ve bayan arkadaş arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Aydın Sohbet Odaları içerisinde Aydınlı kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Aydın Hakkında

Aydın, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık yirminci şehridir. Ege Bölgesinde yer alan, turizm ve tarım açısından en gelişmiş illerdendir. Kuzeyinde İzmir, kuzeydoğusunda Manisa, doğusunda Denizli, güneyinde Muğla illeri, batısında Ege Denizi bulunmaktadır. 2020 itibarıyla 1.119.084 kişilik nüfusuyla Ege Bölgesinin üçüncü büyük ilidir. 17 ilçesi vardır.

Etimoloji

Aydın’ın eski isimleri Tralleis ve Güzelhisar olup 14. yüzyılda Anadolu Beylikleri döneminde kurulan Aydınoğulları beyliği döneminde ismi Aydın olarak değişmiştir. Herodot, Aydın ili ile ilgili “Bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzünün altı ve en güzel iklimin bulunduğu yer” demiştir. Evliya Çelebi ise “Dağlarından yağ, ovalarından bal akar” demiştir.

Coğrafya

Aydın 37°K 27°D koordinatlarında yer alır. Aydın ilinin yüz ölçümü 8.116 km2’dir. Kuzeyinde İzmir, kuzey doğusunda Manisa, doğusunda Denizli, güneyinde Muğla illeri, batısında Ege Denizi yer alır. Ortalama deniz seviyesi 64 metredir.

İklim

Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçen Akdeniz iklimi (Köppen: Csa) etkilidir. Bu iklim şartları ve topoğrafik yapı Aydın ve çevresinde iki ayrı bitki topluluğunun (maki ve orman) gelişmesine neden olmuştur. Kar yağışı ender görünür.

Nüfus Yapısı

Aydın ilinin nüfusu 2020 sonu itibariyle 1.119.084’dir. İlde km2’ye 138 kişi düşmektedir. Yoğunluğun en fazla olduğu ilçe 469 kişi ile Efeler’dir. İlde yıllık nüfus artış oranı %0,73 olmuştur. Nüfus artış oranı en yüksek ilçe %4,31 ile Didim, en düşük ilçe ise -%3,33 ile Koçarlı’dır. Şubat 2021 itibariyle 17 İlçe ve belediye, bu belediyelerde toplam 671 mahalle bulunmaktadır.

Aydın Sohbet Odaları

Aydın Sohbet Odaları

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?